Tučepi a jeho atrakce

Milovníci dobrodružství, adrenalinu a přírody naleznou v Tučepi v samém srdci Makarské riviéry zip-line. To je nový typ zábavy dobře známý po celém světě, kdy projíždíte zavěšení na ocelovém laně nad krajinou (nebo nad vodou). Zájemci zde sjíždějí po lanech sami, ale také v doprovodu zkušených průvodců. Přes kaňon v Tučepi se táhne 6 ocelových lan o různé délce a rychlosti, každé však nabízí pozoruhodný výhled na pobřeží a blízké ostrovy.

Vodní sporty: parasailing, jízda na vodním skútru (jet ski), plavba na taženém nafukovacím banánovém člunu, vodní lyžování, jízdy na wakeboardu, dále atrakce jako je Crazy UFO, banana flying, tube pulling, octopus pulling, falcon pulling

Potápění s Butterfly Diving

Fascinující krajina a čisté moře u chorvatského pobřeží přitahuje návštěvníky z celého světa. Vstřícná pohostinnost a poklidný způsob života, který je pro Chorvaty charakteristický, Vás láká, abyste sem přijeli strávit dovolenou. Společnost Butterfly Diving nabízí jedinečné zážitky pro celou rodinu, a to na moři i pod hladinou, takže zde naleznete zábavu pro děti a odpočinek pro rodiče.

Národní park Biokovo

Můžete se rovněž vydat na výlet do pohoří Biokovo, při kterém objevíte jeho přírodní krásy, a navštívit také jeho nejvyšší vrchol Sveti Jure (1762 m). Na první pohled sice pohoří Biokovo může působit jako pustina, ve skutečnosti je však velmi bohaté na jedinečné rostlinstvo i řadu živočišných druhů. Spatříte zde olivovníky s jejich pozoruhodnými kmeny a malá kultivovaná políčka, která tvoří jedinečnou krajinu a nabízejí pozoruhodný pohled na moře a na ostrovy u pobřeží. Pomalé procházky v doprovodu zkušeného průvodce jsou vhodné pro lidi všeho věku. Při půldenním výletě se seznámíte se zdejší formou středomořské krásy, zajímavou historií a nezapomenutelnou tradicí.  

Starší části města dominuje působivý farní kostel Sv. Antonína z Padovy postavený v roce 1901. Kostel je otevřen denně od 8 do 12 hod. a od 16 do 20 hod.; vedle kostela se nachází Etnografické muzeum.

Vedle Hotelu Neptun na západní straně města stojí středověká kaple sv. Jiří z roku 1311. Kolem ní se rozkládá archeologický park, který dokazuje dlouhou historii města Tučepi.