12 atrakcí Chorvatska

Od pozoruhodných přímořských měst až po krásné vinice, Chorvatsko nabízí skvělé zážitky, které by si žádný cestovatel neměl nechat ujít. Zde uvádíme pár tipů, které Vás mohou nalákat na Vaši příští dovolenou.

Dubrovník

Jedním z nejpůsobivějších a nejoblíbenějších míst v Chorvatsku je středověké město Dubrovník, se starými hradbami a zvonicemi vysoko nad modrým Jaderským mořem.  

Plavba na plachetnici

Díky pobřeží posetému nádhernými ostrovy, smaragdově zeleným ostrůvkům, čistým plážím a živým městům je Chorvatsko rájem pro všechny milovníky plavby a plachtění.                                 

Diokleciánův palác ve Splitu

Pozoruhodnou atrakcí města Splitu je letní palác císaře Diokleciána z 3 stol.n.l.; jeho hradby obklopují Staré město.

Hvar – ostrov i město

Pobřežní město Hvar je metropolí nočního života v celé zemi a oblíbený cíl jachtařů i milovníků přírody.

Dary moře

Chorvaté mají rádi prosté, ale kvalitní vaření. Mnoho restaurací podává vynikající čerstvé dary moře, někdy si můžete vybrat rybu přímo z úlovku.

Národní parky

Národní parky v Chorvatsku chrání zdejší hojnost přírodních divů. Nejznámější je Národní park Plitvická jezera s 16 nádhernými jezery spojenými kaskádami.

Muzea v Záhřebu

Dvě nejzajímavější chorvatská muzea se nacházejí v Záhřebu, působivé metropoli ve vnitrozemí: je to Muzeum současného umění a Muzeum rozpadlých vztahů.

Víno

Chorvatské vinice produkují vynikající druhy vína, z nichž mnohé pocházejí z Istrie, např. z městečka Motovun. Istrijský poloostrov bývá někdy vychvalován jako „druhé/nové Toskánsko“ a známá je především zdejší bílá Malvazija a červený Teran.

Kavárenská kultura

Pití kávy je oblíbená zábava Chorvatů. Udělejte to proto jako místní, u kávy se zdržte, relaxujte a vychutnávejte si cappuccino nebo espresso minimálně hodinu.

Pláže

V Chorvatsku se nachází řada krásných pláží, ale Zlatni Rat, písečný výběžek na ostrově Brač, je obzvlášť nádherný díky svému světlému písku, zeleným borovicovým hájům a intenzivně modrému moři.

Cyklistika

Poznávat města a krajinu na jízdní kole je zábavné a zdravé zároveň. V ulicích vesnic není vždy snadné se pohybovat pěšky, navíc venkovské silnice nabízejí cyklistům krásné výhledy.

Malebná města

Těžko si lze představit město s romantičtější a pohotovější polohou než má starobylý Rovinj, s jeho mírným mořským vánkem, kamennými uličkami a pestrou architekturou.