Vydejte se na hudební festivaly v Chorvatsku

Scéna hudebních festivalů v Chorvatsku vzkvétá a každé léto se vynořují nové vzrušující akce. Místní i zahraniční pořadatelé maximálně využívají atraktivního Jaderského pobřeží, takže je téměř zaručeno úžasné prostředí s idylickými plážemi, ostrovy, jezery a loukami plnými nadšených hudebních fanoušků. Můžete zde prožít spoustu nezapomenutelných zážitků, od známých představitelů hip-hopu vystupujících v římském amfiteátru až po soukromé párty na lodi s nejslavnějšími DJ. Ať se rozhodnete pro cokoli, zaručeně prožijete nezapomenutelný čas. Zde je náš výběr nejlepších akcí.

INmusic

Největší hudební festival Chorvatska INmusic probíhá ve vnitrozemí, ceny vstupenek jsou velmi nízké a vystupují zde slavné kapely ze světa indie, rocku a popu, společně se směsí současných oblíbenců, nováčků i senzací z minulosti. Ani prostředí kolem jezera Jarun není nudné: můžete u něj tábořit, plavat v něm, zúčastnit se bezplatných lekcí jógy nebo vyzkoušet windsurfing.

Kde: jezero Jarun nedaleko centra Záhřebu   

Kdy: na konci června     

Hideout

Hideout probíhá na krásném půlměsíci pláže Zrce a je největším festivalem pro fanoušky house a elektronické dance music. Vezměte tři úžasná místa přímo na pláži, přidejte pre-party, party na lodi, party v bazénu, after-party a mladý dychtivý dav, a máte recept na hedonistický ráj. Pokud si připlatíte, mohou Vám zde zařídit také dopravu a ubytování.   

Kde: pláž Zrce, ostrov Pag (nejbližší letiště je v Zadaru)

Kdy: na konci června  

Na stejném místě se koná festival Fresh Island (na konci července), který přináší hip-hop a rap rovněž na pláži Zrce, a pak festival Sonus (v polovině srpna), který je party na pláži s techno a dance music.  

Ultra Europe

Obrovský a úspěšný festival elektronické dance music, původem z Miami, má svoji evropskou verzi na fotbalovém stadionu Poljud ve Splitu. Během tří dnů přivádějí nejslavnější DJové světa k šílenství dav 100 000 lidí bušícími rytmy a oslňujícími světelnými show. Větší ani lepší to být už nemůže.   

Kde: stadion Poljud, Split

Kdy: v polovině července     

Outlook

Tato oslava kultury techno a soundsystem přináší hip-hop, reggae a dubstep na celé ředě nezvyklých jevišť, jako je žalář, vodní příkop, dvůr, přístav, louka a pláž. Festival Outlook je koná v okolí a uvnitř komplexu pevnosti z 19. století na krásném poloostrově a jeho zahájení probíhá v  římském amfiteátru v Pule.

Kde: zřícenina Fort Punta Christo nedaleko Puly

Kdy: na konci srpna nebo na počátku září   

Na stejném místě se koná také Dimensions Festival (na konci srpna), který přináší progresivní elektronickou hudbu v nádherném prostředí.